2020. szeptember 6., évközi 23. vasárnap

Indulnak a plébániai hittancsoportok! Bátorítunk mindenkit a korosztályának, érdeklődésének megfelelő csoporthoz való csatlakozásra! A gyerekek hittanóráit a plébánián tartjuk addig, amíg ezt a vonatkozó járványügyi szabályok szerint megtehetjük. A felnőtt csoportokba járókat kérjük, egyeztessenek arról, hogyan – akár az interneten keresztül – találkoznak. A hittanok időpontjai:

  • baba–mama klub: megbeszélés alatt
  • óvodás, kisiskolás: hétfő 1630–17 (Welker Ágnes)
  • elsőáldozó kezdő: szerda 1630–1715 (szept. 16-tól); haladó: szept. 9-én, szerdán 1630–1715; szept. 16-tól szerda 1715–18 (Kolozs Ágnes)
  • kamasz: megbeszélés alatt
  • fiatal felnőtt: kéthetente, megbeszélés alatt
  • életigekör: a hónap utolsó csütörtökén, 1830–1930 
  • “régóta fiatalok”: hétfő 17–18, külső hittanterem (Gál Edit)

Októbertől tervezünk katekumen csoportot indítani mindazoknak, akik vagy most ismerkednek a katolikus élettel, vagy szívesen készülnének keresztségre, elsőáldozásra–elsőgyónásra, bérmálásra. Keressétek / keressék Gábor atyát!

Évközi miserendünk: H 8.30; K 8.30; P 17.30; Szo 17.30; V 9.30, 17.30.
A mai naptól a vasárnap délelőtti szentmisét az interneten közvetítjük.

* * *

Szeptember 12-én, szombaton 9 és 11 óra között elsőgyónás lesz a plébánián.

Az idei évben négy programmal is csatlakozunk az országos Ars Sacra Fesztiválhoz. Szeptember 12. és 20. között, a templom nyitva tartása idején Nemzetközi Kolping plakátkiállítás lesz megtekinthető, valamint három koncertet hallgathatunk meg ugyanitt, az esti szentmisék után, 18.30-tól: 

Szeptember 25. és 27. között a Kolping Család Pécsre zarándokol.

Szeptember 27-én, vasárnap, a délelőtti szentmisében lesz az elsőáldozás.

* * *

A hittanos év eseményeit folyamatosan tervezzük és hirdetjük, de amennyiben a hatályos állami és egyházi járványügyi előírások változnak, természetesen ezek is módosulhatnak. Vigyázzunk egymásra a szentmiséken és a többi találkozás során is: betegen ne menjünk közösségbe, tartsunk lehetőség szerint biztonságos távolságot; amennyiben többen tartózkodunk a templomnál kisebb, zárt térben, viseljünk maszkot!