Urnatemető

Templomunkban több helyen is található kegyeleti tér:

• a templom kereszthajójában,
  • a keresztelőkápolna felőli csigalépcsőn át megközelíthető oratóriumban és karzaton, valamint
  • a templomból csigalépcsőn át, vagy a templomkertből, külön lépcsőn megközelíthető altemplomban.

A templom istentiszteleti hely, ahol rendszeresen imádkozunk halottainkért. Az urnatemető a szertartások után látogatható; évente kétszer, Húsvét előtt és Halottak napja körül pedig kibővített nyitva tartással.

Az elhunytakért misefelajánlást kérni az irodában lehet. Mivel a templom műemlék, ezért gyertyát egyedül a kijelölt mécsestartókon lehet gyújtani, virág elhelyezésére pedig csak a temetéskor van lehetőség. (A templom díszítése egységes, a virágokra adományt szívesen fogadunk.)

A temetőszabályzat az irodában, félfogadási időben megtekinthető.

Jelenleg az altemplomban, valamint korlátozott számban a karzaton állnak rendelkezésre megváltható urnahelyek. Megváltási idejük egységesen 25 év.

Egyszemélyes urnafülke megváltási díja:

• az altemplomban: 160−310 ezer Ft (elhelyezkedés alapján)
  • a karzaton: 500 ezer Ft

Kétszemélyes urnafülke megváltási díja:

• az altemplomban: 250−420 ezer Ft (elhelyezkedés alapján)
  • a karzaton: 750 ezer Ft

Urnafülke megváltása, vésés megrendelése:

• időpontegyeztetés és információkérés: munkanapon délelőtt 8−9 óra között a 0620 941 7871-es telefonszámon,
  • személyes ügyintézés: kizárólag telefonos időpontegyeztetés után, péntek 14−16 óra között, az irodában (Bakáts tér 13., Iroda csengő).

Képek (kattintásra nagyíthatóak):

Az altemplom, az altemplomi temetések színtere
Átjárás az altemplomból az urnatemetőbe
Az altemplomi urnatemető
Urnatemető a karzaton
Urnatemető és a karzati feljáró
Rálátás a karzatról a templomszentélyre
Urnatemető a szentély fölötti oratóriumban, a háttérben a templom kereszthajója
Urnatemető az oratóriumban, a korlát mögött, a háttérben a templomi örökmécses tartólánca