Urnatemető

Templomunkban több helyen is található kegyeleti tér:

• a templom kereszthajójában,
  • a keresztelőkápolna felőli csigalépcsőn át megközelíthető oratóriumban és karzaton, valamint
  • a templomból csigalépcsőn át, vagy a templomkertből, külön lépcsőn megközelíthető altemplomban.

A templom istentiszteleti hely, ahol rendszeresen imádkozunk halottainkért. A templomtéren át megközelíthető urnatemető a szertartások után látogatható (hétfő−péntek 18.30−19 óra, szombat 19 óra−19.30, vasárnap 11 óra−11.30, 19 óra−19.30), valamint hétfőn és szombaton 17 és 18 óra között. Évente kétszer, Húsvét előtt és Halottak napja körül pedig kibővített nyitva tartással. A nyitva tartás a katolikus ünnepek szertartásrendjéhez igazodva módosulhat: a miserendet a honlapon és a templomi hirdetőtáblán tesszük közzé.

Az elhunytakért misefelajánlást kérni az irodában lehet. Mivel a templom műemlék, ezért gyertyát egyedül a kijelölt mécsestartókon lehet gyújtani, virág elhelyezésére pedig csak a temetéskor van lehetőség. (A templom díszítése egységes, a virágokra adományt szívesen fogadunk.)

A temetőszabályzat az irodában, félfogadási időben megtekinthető.

Jelenleg az altemplomban, valamint korlátozott számban a karzaton állnak rendelkezésre megváltható urnahelyek. Megváltási idejük egységesen 25 év.

Egyszemélyes urnafülke megváltási díja:

• az altemplomban: 160−310 ezer Ft (elhelyezkedés alapján)
  • a karzaton: 500 ezer Ft

Kétszemélyes urnafülke megváltási díja:

• az altemplomban: 250−420 ezer Ft (elhelyezkedés alapján)
  • a karzaton: 750 ezer Ft

Urnafülke megváltása, vésés megrendelése:

• információkérés, időpontegyeztetés: munkanapon délelőtt 8−9 óra között a 0620 941 7871-es telefonszámon,
  • személyes ügyintézés: péntek 14−16 óra között, az irodában (Bakáts tér 13., Iroda csengő).

Képek (kattintásra nagyíthatóak):

Az altemplom, az altemplomi temetések színtere
Átjárás az altemplomból az urnatemetőbe
Az altemplomi urnatemető
Urnatemető a karzaton
Urnatemető és a karzati feljáró
Rálátás a karzatról a templomszentélyre
Urnatemető a szentély fölötti oratóriumban, a háttérben a templom kereszthajója
Urnatemető az oratóriumban, a korlát mögött, a háttérben a templomi örökmécses tartólánca