Vezetett séták

A nagypersely díszítése

Templomunkban időről időre vezetett sétát tartunk (pl. a Miatyánk Fesztiválhoz kapcsolódva, októberben, vagy a Múzeumok Éjszakáján, júniusban), melynek során másfél órában bemutatjuk az épületet, kérésre pedig orgonabemutatót is tartunk. Templomunkban csoportok részére előzetes bejelentkezés alapján magyar vagy angol nyelven vezetett sétát tartunk, melynek során másfél órában bemutatjuk az épületet (sekrestye, altemplom). Kérésre a program a megújult orgona bemutatójával is kiegészül. Templomunkban emellett időről időre tematikus kiállítások láthatóak, amelyeket szintén szívesen megmutatunk akár vezetéssel is.

Rendhagyó sárkányos zenei séta

Október 21-én, hétfőn 19 órakor kenyai vendégeinkkel járjuk be a templomot ingyenes sétán, az orgonától az altemplomig.

Megálló a nagyperselynél

Iskolás csoportok

Évek óta együttműködünk a környező iskolákkal, kiemelten a Patrona Hungariae Katolikus Iskolaközponttal. Szívesen fogadunk iskolás csoportokat, akiknek megbeszélés szerinti időkeretben és tematikával tartunk foglalkozást. Néhány ötlet: zegek és zugok a toronylépcsőtől az altemplomig, tájékozódás liturgikus térben és időben, ismerkedés a hangszerek királynőjével, az orgonával, legendás állatok és megfigyelésük, sárkányos történetmesélés, beöltözés mellékoltárképnek, csoportos templomismereti vetélkedő.

Orgona vezetéssel

Egyéni látogatáshoz

Nyitvatartási időben bárki felkeresheti templomunkat. Szívesen körbe is vezetjük, de ha éppen ez nem lehetséges, figyelmükbe ajánljuk a ChurchApp Esztergom-Budapest mobilapplikációnkat, amelyben a templom értékei több vezetett sétára vannak felfűzve.

Itt ér el minket

Keressen emailben: kultura@szentferencplebania.hu