Papjaink

Fumagalli Carlo FSCB, káplán

• Született Mariano Comenseben (Olaszországban), 1975. március 5-én;
  • pappá szentelték Rómában, 2006. június 24-én;
  • plébániai kormányzó a belső-józsefvárosi Krisztus Király Plébánián, 2010−2019;
  • plébániai kormányzó a pomázi Szent István Király Plébánián, oldallagosan ellátva Csobánkát, 2020−2021;
  • káplán a ferencvárosi Assisi Szent Ferenc Plébánián, 2021−

Caprioli Alessandro FSCB, káplán

• Született Milánóban (Olaszországban), 1974. július 26-án;
  • pappá szentelték Rómában, 2005. június 25-én;
  • plébános a Krisztus Király plébánián, 2006−2008;
  • lelkész a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen, 2008-tól;
  • káplán a belső-józsefvárosi Krisztus Király Plébánián, 2008−2021;
  • káplán a ferencvárosi Assisi Szent Ferenc Plébánián, 2021−

Lee Andrew FSCB, kisegítő lelkész

• Született Dél-Koreában, 1992. november 12-én;
  • papnevelő intézetbe járt Vancouverben (Kanadában), 2006−2015;
  • a Borromeo Károly Papi Testvériség tagja 2015 óta;
  • szolgálatot végzett Eastleigh St. Swithun Wells plébániáján (Egyesült Királyság), 2021−2023;
  • pappá szentelték Rómában, 2023. június 24-én;
  • kisegítő lelkész a ferencvárosi Assisi Szent Ferenc Plébánián, 2023−

A Borromeo Szent Károly Papi Testvériség

A Borromeo Szent Károly missziós papi testvériség (Fraternità San Carlo Borromeo) egy apostoli élet társasága, amit Massimo Camisasca atya alapított 1985-ben. A Testvériség Luigi Giussani atya karizmájából született, aki a Comunione e Liberazione katolikus mozgalmat alapította.

A Testvériséget ez a karizma működteti, melyből ihletet merít saját missziós tevékenységéhez. A Testvériség célja az evangelizáció és a hitre való nevelés a papi szolgálat segítségével, főleg azokban az országokban, ahol a legnyilvánvalóbb a szekularizáció és a legnagyobb szükség van új evangelizációra.

A pillérek, melyeken alapszik a Testvériség, magában az elnevezésében is jelen vannak: testvériség, papság, misszió.

Testvériség: a papok közösségben élnek, hárman vagy többen élnek együtt. A közös élet nem csak segítség a mindennapi misszióban, hanem a megtérés és az életszentség felé vezető út.

Papság: vallási elhivatottságuknak megfelelően a Testvériség tagjai szeretnék Krisztust elhozni a világba az emberek közé, elsősorban azáltal, hogy tanúságot tesznek arról, hogyan változott meg az életük a Krisztussal való találkozás után. Az is a feladatuk, hogy elkísérjenek minden embert, osztozván a fáradozásaikban, örömeikben és kérdéseikben. Isten irgalmasságának eszközei szeretnének lenni a szentségek kiszolgáltatása és az igehirdetés révén. Ahhoz, hogy a papok ezt a feladatot teljes odaadással végezhessék, életük középpontjában a csend, az imádság és a szentmise áll.

Misszió: a Testvériség tagjai vállalják, hogy az Egyház bárhová küldje őket, ahol szükség van rájuk. A helyi püspökkel egyetértésben, a papok tevékenykednek a plébániákon, iskolákban, börtönökben és kórházakban is.

A testvériség jelen van 17 országban és kb 140 pap tartozik hozzá.

2005-ben Erdő Péter bíboros rábízta a testvériségre a belső-józsefvárosi Krisztus Király Plébánia vezetését, majd 2021-ben a ferencvárosi Assisi Szent Ferenc Plébánia irányítását.