Online persely

Ferenczy Béni: Páduai Szent Antal, karjában a kis Jézussal (1950), az online perselyhez

Figyelem, bankszámlaszámunk megváltozott!

Az eddigi, OTP Banknál vezetett számlánk helyett a CIB Banknál nyitottunk számlát. Új számlaszámunk: 10702404-75171845-51100005
Kérjük, amennyiben szükséges, a banki partnereknél történő frissítés mellett a rendszeres átutalást is állítsa az új számlaszámra!

Miért fontos ez?

Plébániánk bevételeinek zömét a különféle úton gyűjtött általános adományok (persely, egyházközségi hozzájárulás stb.), valamint az egyházi szertartások (temetés, esküvő, szentmise) meghagyással kísért adományai adják. A plébánia eközben a fix kiadások, például a rezsiköltség és a munkatársak fizetése mellett, karitatív tevékenysége révén a rászorulókat is segíti.

A plébániának azonban vannak fix kiadásai, amelyekre meg kell találnunk a fedezetet: ilyen például a plébánia rezsiköltsége vagy a munkatársak fizetése. Köszönjük, ha tudja támogatni talpon maradásunkat! Isten áldja érte!

Hogyan tudok adományozni?

• készpénzzel a plébánia irodájában;
  • banki átutalással: 10702404-75171845-51100005 (CIB Bank);
  • Stripe-pal (előkészület alatt!)

Kaphatok-e az adományért adóvisszatérítést?

Készpénzes befizetés vagy banki átutalás esetén az adomány a törvények értelmében „közcélú adománynak” minősül, mely után adókedvezmény érvényesíthető.  Aki érvényesíteni kívánja e kedvezményt, az feltétlenül adja meg adóazonosító jelét, lakcímét, és az „adomány” megjelölést a befizetéskor, hogy a plébánia kiállíthassa számára a szükséges igazolást. Hálásan köszönjük − Isten fizesse meg!