2022. március 6., Nagyböjt 1. vasárnapja

Nagyböjt nemcsak az imádság és a lemondás, hanem az irgalmasság, a jótettek ideje is. A Katolikus Karitász felhívása nyomán közlünk néhány segítségnyújtási lehetőséget az ukrajnai háború elszenvedői számára:

  • A plébánián a szentmisék után és irodaidőben a következőket gyűjtjük: tartós élelmiszer; baba és kisgyerek pelenka, babaholmik, cumisüveg; tisztálkodási szerek.
  • Pénzt gyűjt március 6-ig a Ferencvárosi Kolping Család, utána az 1356-os adományvonalon, vagy a Karitász honlapján megadott lehetőségek szerint lehet küldeni;
  • Szállásfelajánlást szintén a Karitász elérhetőségein keresztül lehet tenni.

Erdő Péter bíboros atya rendelkezése nyomán, tekintettel a javuló járványhelyzetre, az állami előírásokkal összhangban március 7-től, hétfőtől nem kötelező a templomban és a plébánián a maszk viselése.