Miatyánk Hete

2016. évi programunk nagy sikerrel zajlott le. Beharangozónk az alábbiakban olvasható:

bakats_teri_templom_belulrol-600x415

A Bakáts téri templom évek óta fontos helyszíne különböző zenei programoknak, szívesen fogad be nívós eseményeket, de a helyi tapasztalatokra építve, lépésről-lépésre rakjuk le egy önálló „katolikus művészeti-kulturális fesztivál” alapjait. Névadó motívumnak a Miatyánkot választottuk, mely hívők és nem hívők számára egyaránt közös kincsünk. Az idei év gazdag programja kijelöli a fő irányokat: a templom adottságaihoz igazodva a „hang” áll a középpontban. A címadó koncerten több, mint 20 nyelven, és sokféle dallammal hangzik el az Úr imája. Snétberger Ferenc gitárművész sokadjára lép fel programunkban, szereplése önmagában is jelzi azt a minőségi szintet, melyet irányadónak tekintünk.

• SZEPTEMBER 17. szombat 18.30 – 23.00
    Nyitott templomok napja
    Ismerd meg templomunkat – Ismerd meg orgonánkat – szakszerű vezetéssel fogadjuk az érdeklődőket
  • SZEPTEMBER 23. péntek – 19.00
    Lumen Christi Gospel Kórus, koncertje
    karvezető Gergó Lajos
  • SZEPTEMBER 24. szombat – 19.00 és 20.30
    Csíkszerda kórus: Mária története
    A koncert művészeti vezetői: Tóth Árpád – Nagy Ida – Sulyán Tibor
    (A koncertre a belépés díjtalan, de előzetes regisztrációhoz kötött az alábbi címen: itt.)
  • SZEPTEMBER 29. csütörtök – 19.00
    Barokk és zsidó liturgikus zene
    Elhangzik: Dietrich Buxtehude négy szoprán kantátája: “Schaffe in mir, Gott, ein rein Herz”, “Herr, auf Dich traue ich”, “Also, hat Gott die Welt geliebt”, “Singet dem Herrn”. A kantáták között zsidó dallamokat hallhatunk, többek között az őszi nagyünnepek liturgiájából. Közreműködnek: Szabó Barbara szoprán, orgonaművész, a Budapest-Ferencvárosi Assisi Szent Ferenc Templom kántora; Budai Miklós kántorjelölt, a ferencvárosi Páva utcai Bét Élijáhu zsinagóga, korábban a Szim Salom Progresszív Zsidó Közösség kántora, továbbá a Musica Florens Ensemble, Konta Noémi vezetésével.

• SZEPTEMBER 30. péntek
    Borbély Mihály és a Jávor kórus, vendég Dresch Mihály
    szerb ortodox liturgikus kóruszene + kortárs jazz improvizációk

• OKTÓBER 1. szombat – 19.00
    Snétberger Ferenc gitárművész koncertje
    (előzetes regisztráció: itt.)
  • OKTÓBER 2. vasárnap – 11.00
    NAGY AGAPÉ a templom előtti téren a plébániaközösség és a Ráday Soho Egyesület szervezésében családias „falunapot” tartunk bográcsozással, zenével, gyermekprogramokkal és „Forradalmi gyűjtéssel” egybekötve.
  • OKTÓBER 2. vasárnap – 16.00
    MIATYÁNK KONCERT
    Fellép a Szent Efrém Férfikar Bubnó Tamás vezetésével, közreműködnek a Patrona Hungariae Katolikus Iskolaközpont diákjai
  • OKTÓBER 14. péntek  – 19.00
    Vendégünk a bukaresti Sound Kórus,
    karvezető Voicu Popescu

Az események díjmentesen látogathatók!

via radayutcaprogramok.hu