NEK 2020

Szentségimádás Krisztus Király ünnepének előestéjén

2020. november 21-én, szombaton, Krisztus Király előestéjén csatlakozunk a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus szervezőinek felhívására a világméretű szentségimádáshoz: az esti szentmise előtt, 16.30-tól lesz nálunk szentségimádás, de akár egy órás otthoni imával is lehet csatlakozni! Az eseményt közvetítjük YouTube-csatornánkon is. Kérjük, aki teheti, jelentkezzen előre az Eucharisztikus Kongresszus internetes oldalán.

Új időpont

2021. szeptember 3–12. A szervezők folyamatosan teszik közzé a Kongresszus programváltozásait a hivatalos honlapon!

Miért érdemes?

Ez generációnk legnagyobb szabású, Budapesten tartott keresztény világeseménye.
Ha részt veszünk rajta, életre szóló lelki feltöltődést és közösség-élményt adhat!

Kinek érdemes?

A programok elsősorban fiataloknak és felnőtteknek szólnak, a kamaszoktól a dédszülők korosztályáig. Kisgyerekekkel főleg a családi napot és a közös szentmiséket ajánljuk. A korábban tervezett program itt érhető el.

Hová érdemes?

A táblázatban sárgával jelölt programok ingyenesek, ezekre nem szükséges regisztráció.

A naranccsal jelölt programok ingyenesek, de regisztrációhoz kötöttek:

• vasárnapi nyitómise a Puskás Stadionban az elsőáldozással;
  • szombati szentmise a Kossuth téren és gyertyás körmenet az Andrássy úton;
  • vasárnapi zárómise a Hősök terén (Statio orbis);
  • valamint (a sárgával jelölt) Ifjúsági Est a Papp László Sportarénában.

A zölddel jelölt programok – az esztergomi teológiai szimpózium és a Hungexpós napok –, valamint a kulturális programok egy része fizetős és regisztrációköteles.

Hogyan érdemes?

Regisztrálni az interneten lehet: iec2020.hu/regisztracio
A regisztrációs oldalon szállást is lehet felajánlani a vidékről és külföldről érkezőknek, ide kattintva.
A szervezők 16 éves kor felett önkénteseket is szívesen várnak: iec2020.hu/onkentesseg

Aki a plébánia más tagjaival egy helyre szeretne kerülni a rendezvényeken, a regisztráció során, a részletes adatfelvételkor adja meg a plébánia csoportkódját: IEC-W7BL Amennyiben családot regisztrálunk, azzal együtt is lehet csatlakozni!

Érdemes rögtön regisztrálni, mert:

• annál jobb helyekre lehet a rendezvényeken kerülni;
  • annál olcsóbbak a fizetős programok.

Kérdés, segítségkérés esetén Mészáros László plébániai koordinátort (laszlo.of.meszaros@gmail.com) lehet keresni.