Illusztráció az Assisi Szent Ferenc Plébánián tartott Montessori Estékhez

Interaktív előadás: Maria Montessori „Fejlesztő eszközei:“ Legyen végre rend a káoszban

Időpont: 2024. november 4. hétfő, 18:00–19:00 – köszönjük, hogy legkésőbb 17:50-ig megérkeztek a közösségi terembe😊

Maga a „Montessori“ név nem levédett márkanév, így bárki használhatja ezt bármire, ami sajnos így is van. Gyakran megesik velünk, Montessori pedagógusokkal, hogy „levegő után kell kapkodnunk“, amikor valamelyik internetes oldalon látunk egy „Montessori fejlesztő játéknak“ nevezett „valamit“, ami definitiv nem az. Mégpedig nem azért, mert nem fából készült, hanem mert valamelyik nagyon fontos Montessori kritérium hiányzik belőle.
Ezen a közös estén megismerheted a Montessori fejlesztő eszközök követelményeit, megtanulhatod lépésről lépésre az eszközbevezetés módszerét és felfedezheted, hogyan segítik mindezek a gyermekek képességeinek kibontakozását.

A prezentáció közben ismét lehetőség nyílik egyedi esetek behozatalára.

Szeretettel várunk Téged is, mint érdeklődő szülőt, nagyszülőt, nevelési vagy tanácsadói szakembert!

A MIM Montessori Esték házigazda-előadói:

• Varga-Kalmár Szilvia Montessori-pedagógus, neveléstudós, rendszerterápiás tanácsadó, a németországi Langenben található „Montessori nanuS“ óvoda megálmodója, alapítója és vezetője, valamint
  • Bajzi Rita Montessori-pedagógus, integratív fejlesztőpedagógiai tanácsadó, a Montessori Intézet Magyarország Budapesti képviselet vezetője.

Az esték helyszíne a plébánia (1092 Budapest, Bakáts tér 13.) Szent Ferenc-terme. Az előadások és workshopok ingyenesek, de a férőhelyek korlátozott száma miatt a mimnanus@gmail.com emailcímen történő regisztrációhoz kötöttek.