Illusztráció az Assisi Szent Ferenc Plébánián tartott Montessori Estékhez

Interaktív előadás: Maria Montessori „Az örömteli tanulás titka”

Időpont: 2024, hétfő, október 14 / 18:00-19:00 – köszönjük, hogy legkésőbb 17:50-ig megérkeztek a közösségi terembe😊

Ezen az őszi estén olyan ismereteket szerzünk, melyek segítségével képesek leszünk gyermekeinket abban támogatni, hogy szívesen tanuljanak és kifejezetten élvezzék a rájuk bízott feladatokat.

A csecsemők igazi tanulási „Géniuszok“: Kíváncsiak, sokféle érdeklődési körrel rendelkeznek és gyors ütemben fejlődnek. Hová tűnik el mindez – legkésőbb – középiskolás korra?
Hogyan lehet ezt a folyamatot megelőzni? Hogyan tud a tanulással a boldogságérzet kéz a kézben járni?

A „nagy“ titok kulcsa Maria Montessori pedagógiai-didaktikai koncepciója:
Nem a megtanult anyag mennyisége a döntő, hanem a tanulási folyamat minősége.

Előadásunk célkitűzése az, hogy az érdeklődő szülők, nagyszülők, pedagógusok előtt feltárjuk a Montessori pedagógia elveiben rejlő lehetőségeket, illetve ezek gyakorlati megvalósítására inspiráljunk.

Maria Montessori „gyermekből kiinduló pedagógiája“ a 21. századi gyermekek kognitív terhelésének megelőzését biztosíthatja.

A prezentáció közben ismét lehetőség nyílik egyedi esetek behozatalára.

Szeretettel várunk Téged is, mint érdeklődő szülőt, nagyszülőt, nevelési vagy tanácsadói szakembert!

A MIM Montessori Esték házigazda-előadói:

• Varga-Kalmár Szilvia Montessori-pedagógus, neveléstudós, rendszerterápiás tanácsadó, a németországi Langenben található „Montessori nanuS“ óvoda megálmodója, alapítója és vezetője, valamint
  • Bajzi Rita Montessori-pedagógus, integratív fejlesztőpedagógiai tanácsadó, a Montessori Intézet Magyarország Budapesti képviselet vezetője.

Az esték helyszíne a plébánia (1092 Budapest, Bakáts tér 13.) Szent Ferenc-terme. Az előadások és workshopok ingyenesek, de a férőhelyek korlátozott száma miatt a mimnanus@gmail.com emailcímen történő regisztrációhoz kötöttek.