2024. június 16., évközi 11. vasárnap

Június 16-án, vasárnap, a délelőtti szentmisében hálát adunk az elmúlt hittanos évért, utána agapéval a plébánián.

Június 17-től a nyári rend lép életbe: vasárnap reggel 8 órakor nem lesz szentmise, az iroda pedig keddenként zárva tart. A többi szertartás rendje és az iroda további nyitvatartása nem változik; megtalálható a hirdetőtáblákon és a honlapon.

Június 22-én, szombaton lesz a Múzeumok Éjszakája: a templom 14 és 22 óra között tart nyitva, amikor az összes budapesti programra érvényes karszalagot is árusítjuk. 19 órakor a Vox Insana Kamarakórus népszerű dallamokat tanít a templom előtt, amelyet 19.30-kor koncert követ. A hangverseny után, 20.30-kor vezetett sétán mutatjuk be az orgonakiállítást és a felújítás ideje alatt az orgonát helyettesítő harmóniumot.

Előre hirdetjük az augusztusi főünnepek rendjét: augusztus 15-én, csütörtökön, Nagyboldogasszony parancsolt főünnepén 18 órakor lesz szentmise; augusztus 20-án, Szent István király napján 10 órakor, az esti mise ezen a napon elmarad – a híveket a Szent István-bazilikába, valamint a Szent Jobb-körmenetre várják.

A nyáron szünetelnek a hirdetések; mindenkinek jó pihenést kívánunk!