2023. március 26., Nagyböjt 5. vasárnapja

Ezen a hétvégén a Szentföld javára gyűjt az Egyház. Isten fizesse meg!

Március 30-án, csütörtökön 18.30-kor A jelenben él a hitünk című felnőtt hittan lesz.

Április 1-jén, szombaton délelőtt 10 órától a plébániaközösség szabadtéri keresztutat jár Budán, az istenhegyi Szent László-templom kertjében. A templom címe: Diana u. 4/b; meg­közelíthető a Boráros térről induló 212-es busszal, a Városkút megállóig utazva. A keresztút után agapé a helyi plébánián. Várunk mindenkit szeretettel! Este 17 órakor előszombati rózsafüzér.

Április 2-án, Virágvasárnap 10 órakor barkaszentelés és szentmise, benne a passióval.
A délelőtti szentmise után a házas csoport találkozik a plébánián, jelentkezés Michele atyánál.

Előre hirdetjük, hogy Nagypénteken és Nagyszombaton nyitva tartjuk a templomot és az urnatemetőt, és a nyitva tartáshoz szeretnénk kérni a kedves Testvérek segítségét. Jelentkezni a szentmisék után, a sekrestyében, vasárnap délelőtt pedig az információs pultnál lehet:

  • április 7. Nagypéntek, 9−12 óra (gyóntatással)
  • április 8. Nagyszombat, 9−12 (gyóntatással), 14−18 óra

Előre hirdetjük a húsvéti miserendet. Változás, hogy a húsvétvasárnapi feltámadási körmenet fél órával korábban, 9.30-kor kezdődik.

  • április 6. Nagycsütörtök, 18 óra: az utolsó vacsora emlékmiséje
  • április 7. Nagypéntek, 15 óra: szertartás Urunk szenvedésének ünneplésére
  • április 8. Nagyszombat, 19.30: húsvéti vigília szentmise
  • április 9. Húsvétvasárnap, 9.30 (!): feltámadási körmenet és szentmise