2022. szeptember 25., évközi 26. vasárnap

Gyűjtést indítunk orgonánk javítására: az 1994-ben átépítésre került hangszer a templom felújításából kimaradt, közel harminc év után generáljavításra szorul. Részletek a templomi plakáton és a honlapon. Köszönjük!

Szeptember 25-én, vasárnap, valamint október 1-jén, szombaton, az esti szentmisék után vezetett templomi sétát tartunk.

Október 2-án, vasárnap ünnepeljük templomunk védőszentjét, Assisi Szent Ferencet. Ezen a napon teljes búcsú, azaz a bűnbánat szentségében már föloldozást nyert bűnért járó, ideigtartó büntetés elengedése nyerhető. Ennek feltétele a szentségi gyónás és szentáldozás (utóbbi lehetőleg a búcsú napján); a búcsú elnyerésének szándéka; mentesség minden bűntől, még a bocsánatos bűnökhöz való ragaszkodástól is; valamint imádság a Szentatya szándékára.

Október 2-án, vasárnap a templombúcsú ünnepén délelőtt 10 óra helyett 11 órakor lesz ünnepi szentmise, amelyet érsekünk, Erdő Péter bíboros, prímás mutat be. A mise keretében felszentelésre kerül a templom új oltára. Utána mindenkit szeretettel várunk a templom előtt tartott Nagy Agapéra!