2021. november 14., évközi 33. vasárnap

Az érsekség járványügyi rendelkezése szerint a templomokban és más zárt helyiségekben viseljünk maszkot és használjunk kézfertőtlenítőt! A szentmisén mellőzzük a kézfogást; az áldoztatás kézbe történik.

A következő hétvégén lesz a Karitász országos gyűjtése: helyben élő rászorulóink javára adakozunk.

November 20-án, szombaton, Krisztus Király előestéjén 17 és 18 óra között szentségimádást tartunk az altemplomban, csatlakozva a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusért tartott világméretű hálaadáshoz. Aki teheti, regisztráljon az esemény internetes oldalán, a vasárnap délelőtti misék után az információs pultnál, vagy irodaidőben, az irodában! 

November 20-tól a szombat esti szentmisék a plébánia helyett az altemplomban lesznek.

Két hét múlva kezdődik Advent: november 27-én, szombaton 16 órától koszorúkötés a plébánia külső hittantermében! Az adventi szombat esték a szokott módon, gyertyafényben “fényeskednek”: 17 órától helyezzük ki a mécseseket az altemplomban, 18 órakor gyertyagyújtás és szentmise. A mise elején a koszorúk megáldására kerül sor: aki szeretné, hozza el otthon készített koszorúját is!