2021. szeptember 19., évközi 25. vasárnap

A mai szentmise a Veni Sancte mise is, amivel a Szentlélek áldását kérjük a (már elkezdődött) tanévre. A Veni Sancte nem csak az iskolái tanévre és a diákokra vonatkozik, hiszen mindannyian Isten tanítványai vagyunk, Isten iskolásai. A nyár után a plébánián is újraindul a közösségi élet.

A hittanórák, csoportok aktuális rendje elérhető a honlapon. Idén a következő csoportok indulnak:

• Baba-mama klub: megbeszélés alatt (Horváth-Szabó Kata)
  • Óvodás–kisiskolás: csütörtök, 16.30–17.00 (Welker Ágnes)
  • Elsőáldozó: szerda, 16.30–17.15 (haladók), 17.15–18.00 (kezdők), első alkalom szeptember 29-én (Kolozs Ágnes)
  • Kiskamasz és nagykamasz: megbeszélés alatt, nyitó alkalom szept. 25-én, szombaton
  • Életigekör: minden hónap utolsó szerdáján, 18.30–19.30 (Nyáry Zsuzsanna)
  • Felnőtt hittan- és imacsoport: kéthetente hétfőn, 17.00–18.00 (Gál Edit)
  • Bérmálási felkészítés: min. 4 főtől indul, jelentkezés az irodában október 3-ig!
  • Jegyesoktatás: min. 3 pártól indul, jelentkezés az irodában október 3-ig!

• Ministránsok: találkozó a vasárnap délelőtti mise előtt, 9.30-kor, jelentkezés 1. osztálytól, október 3-ig (Mudra Milán, Sasvári Cintia)
  • Gitáros kórus: gyerekeknek-fiataloknak, vasárnap, 8.30–9.30, havonta kétszer, szolgálat a vasárnap délelőtti misén havonta egyszer (Simonkay Márton)
  • Schola: felvétellel, vasárnap 16.30–17.30, havonta, szolgálat a vasárnap délelőtti misén havonta egyszer (Simonkay Márton)
  • Kolping Család: programok legtöbbször szombat este, 19 órától (Vidáné dr. Erdő Franciska)

Bátorítunk mindenkit a korosztályának, érdeklődésének megfelelő csoporthoz való csatlakozásra!

Minden hónap első péntekén, elsőként október elsején lehetőség van kérni az atyáktól az idősek és betegek látogatását, gyóntatást és áldoztatást. Ennek egyeztetésére az irodában lehet jelentkezni.

A rászorulók részére folyamatosan gyűjtünk tartós élelmiszert, melyeket irodaidőben, vagy a szentmisék után lehet behozni az irodába. Köszönjük a segítséget!

* * *

Szeptember 25-én, szombaton 19 órakor (az esti szentmise után) a plébánián a Kolping család vendége lesz dr. Baán István görögkatolikus lelkész, egyetemi tanár, bizantinológus. Szeretettel várnak minden érdeklődőt!

Két hét múlva, október 3-án, vasárnap lesz a templombúcsú. A délelőtti szentmise után szokásos Nagy Agapét idén a felújításra és a járványhelyzetre való tekintettel a plébánián tartjuk. Szívesen fogadjuk az otthon készített sós és édes finomságokat; ásványvizet a plébánia biztosít.

Szintén előre hirdetjük, hogy a kicsik őszi hittanos hétvégéje előreláthatólag október 22. és 24. között lesz, bővebb információkkal később jelentkezünk az érintettek számára.