2020. december 13., Advent 3. vasárnapja

December 15-én, kedden indul útjára a Szent Család-kép. Ez a Szállást keres a Szent Család szép régi szokása szerint minden este másik családhoz “vándorol”. Arra emlékezünk, hogy a Megváltó születésekor Betlehemben nem fogadták be Józsefet, Máriát és a kis Jézust, mi viszont befogadhatjuk. Jelentkezni Gábor atyánál, vagy az emailben kiküldött linken lehet.

A hajnali szentmisék és a szombat esti gyertyafényes mise a szokott rendben folytatódik

Adventben folytatódik tartósélelmiszer-gyűjtésünk, a plébánián irodaidőben, a szentmisék után a templomban gyűjtjük az adományokat. Hálásan köszönjük!

* * *

Bíboros atya rendelkezése szerint, a veszélyhelyzetre való tekintettel a hittanórák online formában zajlanak tovább. Vigyázzunk egymásra a szentmiséken és a többi találkozás során is: betegen ne menjünk közösségbe, tartsunk lehetőség szerint biztonságos távolságot; ha többen tartózkodunk zárt térben, viseljünk maszkot!