2019. szeptember 1., évközi 22. vasárnap

Szeptember 1-től életbe lép az évközi miserend és irodai nyitva tartás, két kivétellel:

 • vasárnap 9.30, 17.30
 • hétfő 8.30
 • elmarad kedd 8.30 
 • elmarad szerda 6.30 
 • péntek 17.30
 • szombat 17.30

Irodai nyitva tartás: hétfőn 10–11.30, szerdán 15–17, pénteken 14–16 óra között.

Szeptember 7-én, szombaton az esti szentmise előtt elsőszombati rózsafüzér, a szentmise után a Kolping Család vendége Kállay Gáborné alpolgármester asszony.

Szeptember 8-án, vasárnap délelőtt tartjuk tanévkezdő Veni Sancte szentmisénket. A szentmise után agapét tartunk a plébánián, amelyre a harapnivalót, süteményeket a szentmise előtt a plébániára várjuk. A tanévkezdés kapcsán a szentmise után a plébánián „gyerek-viszed” gyerekruhavásárt is tartunk: biztatjuk a családokat, hogy hozzák el a kinőtt, de jó állapotban lévő, nem lyukas, kimosott gyerekruhákat! Mivel nem tudunk ruhákat raktározni a plébánián, kérjük, hogy az el nem kelt ruhákat, aki hozta, vigye is el!

Ezen a napon indul önkéntes csoportjaink szolgálata. Kívülről megszépült templomunk belső megújulásra hív minket, így a vasárnap délelőtti szentmisék segítésére szervezünk két segítő csapatot. Férfitestvéreket hívunk templomőrnek, hölgyeket pedig az információs csapatba! Részletek a linkre kattintva.

A szeptember 9-ével kezdődő héten indulnak a hittanórák. Az eddig meglévő időpontok:

 • Baba-mama klub: még nincs időpont 
 • Óvodás–kisiskolás hittan: hétfő délután, októbertől
 • Elsőáldozásra készülő (kezdő): szerda, 16.30–17.15 
 • Elsőáldozásra készülő (haladó): szerda, 17.15–18.00
 • 7–9. osztály: kedd délután
 • Kamasz filmklub: havonta egyszer, péntek este
 • Szentlélek-szeminárium: hétfő este, szeptember 16-tól
 • Életigekör: minden hónap utolsó csütörtökén, 18.30–19.30

Szeptember 20. és 22. között a hetedikes lányoknak lesz hittanos hétvégéje. Részletek, jelentkezés Simonkay Marcinál!

Szeptember 27-én, pénteken este 7 órától egy külső szervezésű, különleges alkalommal indul a Párkapcsoló Esték sorozata. A Termékenységről, fogamzásszabályozásról tabuk nélkül. Előadás és beszélgetés a Creighton Módszerről és a NaPro Technológiáról című előadás egy olyan, a női ciklust követő módszert mutat be, amely hatékony alternatívája az embrionális élet elpusztításával járó, és így a Katolikus Egyház tanításával ellenkező lombikprogramnak. Az előadás ingyenes, de a helyek korlátozott száma miatt regisztrációt kérünk a következő címen: szentferenc.regisztracio@gmail.com.