2018. szeptember 23., évközi 25. vasárnap

Szeptember 27-én, csütörtökön  17.00-17.30-ig lesz az ovisok első hittanórája.

Szeptember 27-én, csütörtökön életigekör lesz fél 7-es kezdéssel.

Az elsőáldozás szeptember 30-án 9.30-kor kezdődik a Patrona dísztermében.

Szeptember 30-án este 19 órától egy különleges koncertre hívogatunk mindenkit. A Tomkins énekegyüttes ad ingyenes koncertet a felújítás alatt álló templomban, melyre mindenkit szeretettel várunk. Jöjjön az is, aki a templomra kíváncsi! Az idei Miatyánk Hete-fesztiválról bővebben:  http://szentferencplebania.hu/programjaink/miatyank-hete/

A templom búcsúját a névadó szent ünnepéhez legközelebbi vasárnapon – idén október 7-én – ünnepeljük. A templomfelújítás miatt különleges az ünnep meghívása: a helyszín a plébánia és a Bakáts tér. 
október 7-én, vasárnap 9.30-kor kezdődik a búcsús szentmise a plébánián; utána pedig a Nagy Agapéval folytatódik az ünneplés a templom főkapuja előtti térrészen.

Nagy Agapé – Hagyományainkhoz híven a templombúcsú napján, a vasárnapi szentmisét követően megtartjuk családi bográcsos ünnepünket. A templom előtti tér a felújítás idején is szabad, ott tartjuk meg idén is az agapét. Tűzrakó helyről, tüzelőről, asztalokról, sátrakról, evőeszközökről stb. gondoskodunk, az alapanyagot a résztvevők hozzák. Nem mindenki tud-akar szabadtűzön bajlódni, szívesen fogadunk minden „batyus”, előre elkészített szereplést. Fő szabály, hogy sokan, sokfélét, de alig többet, mint amennyit maga is elfogyaszt.
A kipakolás, rendezkedés 8 órától kezdődik, a mulatság 13 óráig tart.
Hívjuk meg egymást, együnk „keresztben”, vegyünk részt minél többen a szeretet-vendégségben! Minden családi barátot, érdeklődőt szívesen látunk, minden egyéni, csoportos jelentkezést szívesen fogadunk. Főzésre, ételhozásra Nyáry Zsuzsánál lehet jelentkezni emailben, vagy a vasárnap délelőtti szentmise után személyesen. Javaslatokat, felajánlásokat szívesen fogadunk és technikai segítőkre is szükség lesz mind az előkészítés, mind az eseményt követő takarítás-rendrakás idején.

Az őszi hittanos hétvégék időpontjai:

 • október 19–21.: felső tagozatosok (5–7. osztály)
 • október 26–28.: gimnazisták
 • november 16–18.: óvodások és alsó tagozatosok

A hittanórák rendje:

 • Baba-mama klub: csütörtök, 10.00–11.30
 • Óvodás, kisiskolás:  csütörtökön  17.00-17.30
 • Elsőáldozásra készülő – kezdő: szerda, 16.30–17.15
 • Elsőáldozásra készülő – haladó: szerda, 17.15–18.00
 • Egyetemista: péntek, 18.30–19.30 (az esti szentmisét követően)
 • Fiatal felnőtt: hétfő, 19.00–20.30
 • Életigekör: minden hónap utolsó csütörtökén, 18.30–19.30
 • Felnőtt katekézis első alkalom: október 8. hétfő 18.00

A Budapesti Katolikus Kórházlelkészség önkéntes beteglátogatók jelentkezését várja. A soron következő képzés 2018. október 13-án indul. A képzésre jelentkezni a Kórházlelkészség (06-1) 224-86-40-es telefonszámán lehet hétköznap 8-16 óra között szeptember végéig.